Aplikace pro filmaře – mobil jako hledáček

Jak si ušetřit trochu práce a nevypadat při plánování záběru jako levná napodobenina Felliniho? Zkuste třeba některou z aplikací, která vám ušetří čas při posouvání kamery a umožní prohlédnout si dopředu lokaci objektivem kamery.

Aplikace do chytrých telefonů jsou dnes nedílnou součástí snad každé profese a samozřejmě filmařiny se to týká také. V dnešním tipu rozhodně nebudeme mluvit o nějaké apce na hezčí fotky a videa se zajímavým filtrem, ale mrkneme se, co se dá koupit pod klíčovým slovem “viewfinder”.

Tento hledáček vám především (a v ideálním případě) nasimuluje různé objektivy a kamery, takže si stoupnete na lokaci, nastavíte si v aplikaci svou techniku a pak už jen hledáte to nejlepší místo pro rozbalení techniky.

A jaké jsou možnosti?

Artemis Director’s Viewfinder

artemis viewfinderTato na vás vykoukne ve vyhledavači i různých článcích vždy na prvním místě. No, tak my nebudeme trhat partu. Patří mezi nejznámější a umí vše, co byste od podobné aplikace očekávali a navíc tento výrobce produkuje vedle aplikace i skutečný výrobek, takže zkušenosti v tomto poli rozhodně má. Hledáček Artemis Director reprodukuje snad všechny kamery, poměr stran a kombinaci objektivů. Zahrnuje obsáhlý seznam běžně používaných filmových a statických kamer a k dispozici je i funkce Custom Camera, která umožňuje přidání jakékoliv nové nebo nepříliš používáné kamery.

Platforma: iOS, Android, BlackBerry

Cena 29,99 USD

http://www.chemicalwedding.tv/

 

Caldrage

cadrage_screenshotNejvětší konkurent Artemisu a velmi oblíbená varianta – protože je podstatně levnější. Nabízí opět vše potřebné jako ve výčtu nahoře – rozsáhlý výběr kamer, objektivů… lokaci si samozřejmě můžete snadno a rychle vyfotit. Jen je prostě o půlku levnější.

Platforma: iOS, Android

Cena: 12,99 USD

http://www.cadrage.at/

Mark II Artist’s Viewfinder

mark screenAlternativou Artemisu může být Mark II Artist’s Viewfinder – a to nejen funkcemi, ale i cenou. I tato aplikace se profiluje jako nástroj pro profesionály, opět nabízí standardy ve výběru kamery. Zajímavá je funkce černobílého režimu, kdy aplikace zobrazuje pouze informace o jasu scény a simuluje, jak vypadá černobílá scéna.

Platforma: iOS

Cena: 26.99 USD

http://www.artistsviewfinder.com/

 

Znáte nějaké jiné? Napište nám a rád článek rozšířím!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook