Aplikace pro filmaře – mobil jako hledáček

Jak si ušetřit trochu práce a nevypadat při plánování záběru jako levná napodobenina Felliniho? Zkuste třeba některou z aplikací, která vám ušetří čas při posouvání kamery a umožní prohlédnout si dopředu lokaci objektivem kamery.

Aplikace do chytrých telefonů jsou dnes nedílnou součástí snad každé profese a samozřejmě filmařiny se to týká také. V dnešním tipu rozhodně nebudeme mluvit o nějaké apce na hezčí fotky a videa se zajímavým filtrem, ale mrkneme se, co se dá koupit pod klíčovým slovem “viewfinder”.

Tento hledáček vám především (a v ideálním případě) nasimuluje různé objektivy a kamery, takže si stoupnete na lokaci, nastavíte si v aplikaci svou techniku a pak už jen hledáte to nejlepší místo pro rozbalení techniky.

A jaké jsou možnosti?

Artemis Director’s Viewfinder

artemis viewfinderTato na vás vykoukne ve vyhledavači i různých článcích vždy na prvním místě. No, tak my nebudeme trhat partu. Patří mezi nejznámější a umí vše, co byste od podobné aplikace očekávali a navíc tento výrobce produkuje vedle aplikace i skutečný výrobek, takže zkušenosti v tomto poli rozhodně má. Hledáček Artemis Director reprodukuje snad všechny kamery, poměr stran a kombinaci objektivů. Zahrnuje obsáhlý seznam běžně používaných filmových a statických kamer a k dispozici je i funkce Custom Camera, která umožňuje přidání jakékoliv nové nebo nepříliš používáné kamery.

Platforma: iOS, Android, BlackBerry

Cena 29,99 USD

http://www.chemicalwedding.tv/

 

Caldrage

cadrage_screenshotNejvětší konkurent Artemisu a velmi oblíbená varianta – protože je podstatně levnější. Nabízí opět vše potřebné jako ve výčtu nahoře – rozsáhlý výběr kamer, objektivů… lokaci si samozřejmě můžete snadno a rychle vyfotit. Jen je prostě o půlku levnější.

Platforma: iOS, Android

Cena: 12,99 USD

http://www.cadrage.at/

Mark II Artist’s Viewfinder

mark screenAlternativou Artemisu může být Mark II Artist’s Viewfinder – a to nejen funkcemi, ale i cenou. I tato aplikace se profiluje jako nástroj pro profesionály, opět nabízí standardy ve výběru kamery. Zajímavá je funkce černobílého režimu, kdy aplikace zobrazuje pouze informace o jasu scény a simuluje, jak vypadá černobílá scéna.

Platforma: iOS

Cena: 26.99 USD

http://www.artistsviewfinder.com/

 

Znáte nějaké jiné? Napište nám a rád článek rozšířím!

8 komentářů: „Aplikace pro filmaře – mobil jako hledáček

 • 12.5.2017 (20.54)
  Permalink

  May I simply just say what a relief to uncover somebody that
  actually understands what they’re talking about online.
  You certainly know how to bring an issue to
  light and make it important. More and more people need to look at this and understand this side of the story.
  I was surprised that you are not more popular given that you certainly possess the gift.

  Reagovat
  • 24.4.2017 (23.26)
   Permalink

   nene, toto je samostatný nástroj – aplikace, díky které si pohodlně naplánujete záběr jen s mobilem v ruce – dříve než rozbalíte techniku. Výborné na plánování i na obhlídky, ušetří to čas a přenášení:)

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook