Bude nová Sony a77 nejlepší zrcadlovkou vůbec?

nějakou dobu se šíří zvěsti o tom co bude umět nová Sony alpha a77, v poslední době však začínají nabírat velmi konkrétních rysů, a některé informace se zdají až překvapivé, takže uvidíme zda se potvrdí, posuďte sami…

V a77 by se měl srývat full frame senzor (oprava: mělo by se jednat jen o APS-C), který by zvládal video až 1080p/60fps (!!!). Navíc by tenhle foťák měl pracovat s kodekem AVCHD 2, který by měl svou kvalitou převýšit H.264, který je nyní např. v Canonech.

Mimo to by bylo možné používat k natáčení i hledáček, díky unikátnímu průsvitnému zrcátku, zároveň ale i luxusní displej s 3mil. bodů (!). A poslední podstatnou novinkou by mělo být vylepšené ostření, které by mělo natáčení videa zvládat ještě lépe než současné modely.

Takovýto vstup Sony na pole DSLR natáčení se dlouho očekával a nyní se zdá, že by to mohli být právě oni, kdo překoná kvality již tři roky starého Canon 5D MKII. Každopádně vypadá alpha a77 velmi slibně, uvidíme na kolik se očekávání potvrdí a za jakou bude foťák cenu… na trhu by měl být v říjnu.

Tohle je jedno z videí které „uniklo“ ještě před zveřejněním

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook