Canon ohlásil parametry nového 70D

Dlouho očekávaná novinka od Canonu bude podle nejnovějších zpráv na trh uvedena koncem prázdnin, už nyní však víme co nového Canon EOS 70D přinese.

Dost možná nejpopulárnější videozrcadlovka posledních dvou let – Canon 60D je jakýmsi hybridem mezi amatérskou řadou reprezentovanou modely s trojmístným označením a profi řadou ve které jsou modely jako 7D, 5D apod. Proti levnějším modelům nabízela lepší baterie, pokročilejší nastavení (např. barevná teplota) nebo přesnější ostření.

 

Co je nového

Právě ostření je hlavní novinkou představenou pro Canon 70D – více křížových ostřících bodů, které ocení fotografové, ale také kompletně nový systém Dual-pixel CMOS AF, který umožňuje kvalitní ostření v Live View, tedy i u videa.

Výše představení fotoaparátu od australského zastoupení Canonu

Mimo to nás jako kameramany bude zajímat nová komprese all-i, která komprimuje každý snímek samostatně a dodá tak o něco vyšší kvalitu. FullHD režim při 50fps ve který mnoho fanoušků doufalo zde nenajdeme a tak se slow-motion dočkáme stále jen v HD (720p).

Rozlišení snímače se mírně zvýšilo, původní 18Mpx nahradil nový 20Mpx, který v kombinaci s novým Digic 5+ procesorem slibuje menší digitální šum při vyšších citlivostech ISO. Necháme se překvapit…

Závěr

Je samozřejmě předčasné dělat nyní nějaké soudy, otázkou je zda tento přístroj vyvolá mezi filmařskou komunitou velké nadšení – Jeho nejvýraznější novinkou je totiž Autofokus a ze zkušeností s jinými systémy (mirrorless), které tuto funkci už celkem zvládají, plyne, že většina tvůrců z ní není příliš nadšená a v podstatě jí nevyužívají. Nutno je taky podotknout, že tak dobré ostření jak Canon nyní slibuje budou garantovat pouze tři „setové“ a poměrně málo světelné objektivy – 18-55mm, 18-135mm a 40mm pancake.

Přínosem pro video tedy bude zřejmě hlavně lepší all-i komprese a případné zlepšení ISO… Pro nadšené fotografy jistě půjde pro zajímavou alternativu, pro kameramany je spíše otázkou, zda se jim chce čekat dva měsíce na tento model, přesahující svou cenou 28 tis. Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook