Canon pЕ™edstavil kameru EOS C 300

Canon dnes oznГЎmil svojГ­ prvnГ­, velmi oДЌekГЎvanou, cinema kameru Canon EOS C 300. Za ГєДЌasti mnoha odbornГ­kЕЇ (od Vincenta Laforeta aЕѕ po Martina Scorseseho), se uskuteДЌnila velkolepГЎ premiГ©ra, podrobnД›jЕЎГ­ report pak najdete tЕ™eba tady. V prodeji bude od ledna roku 2012 za cenu 16 000 dolarЕЇ (jsme v EU, takЕѕe 16 000 dolarЕЇ = 16 000 euro = 384 000kДЌ). ObrГЎzek o jejГ­ch funkcГ­ch si mЕЇЕѕete udД›lat z nГЎsledujГ­cГ­ch parametrЕЇ:

Specifikace:

 • 8.3mpx 2160Г—3840 Super-35 CMOS ДЌip
 • Procesor DIGIC DVIII
 • Canon XF kodek (50Mbps 4:2:2 1080 25p MPEG2 MXF)
 • Canon Log gamma, hdmi out, HD/SDI out, genlock,
 • MiniaturnГ­ tД›lo, menu podobnГ© Е™adД› Canon XF
 • Dva sloty na pamД›ЕҐovГ© sloty Compact Flash, XLR konektor
 • 4″ LCD monitor
 • Expozice a ostЕ™enГ­ pouze manuГЎlnГ­ (ЕѕГЎdnГ© AF)
 • IntegrovanГЅ ND filtr
 • RozliЕЎenГ­ 1080 25p, 720 50p
 • IntegrovanГЅ intervalometr

Podle Canonu kamera netrpГ­ moarГ© a aliasingem. SamplovanГ­ kaЕѕdГ© barvy je nativnГ­ 1920 x 1080. Vzhledem k velikosti a typu senzoru je tahle kamera pouЕѕitelnГЎ (!) i s ISO aЕѕ 16000. MД›la by bГЅt ve dvou verzГ­ch a to pro EF nebo PL objektivy (u skel se mimochodem taky doДЌkГЎme nД›kolika novinek).
V nГЎsledujГ­cГ­ch tГЅdnech se jistД› dozvГ­me vГ­ce o tГ©hle kameЕ™e, kterГЎ To get a copy of your free-credits-report.com report, contact one of the free-credits-report.com bureaus directly at:: Personal loan or personal car loan or personal line of free-credits-report.com Request a CallCall us at 1-866-294-5964Find a BranchThis information is not intended to be and should not be relied upon as financial advice. by nejen dГ­ky svГЅm vysoce kompaktnГ­m rozmД›rЕЇm, mД›la bГЅt velmi silnГЅm konkurentem Sony F3 a dalЕЎГ­m.

Tady mЕЇЕѕete vidД›t Behind the scenes video ke krГЎtkГ©mu filmu Vincenta Laforeta nazvanГ©mu Mobius (film najdete tady), pЕ™i jehoЕѕ natГЎДЌenГ­ se pouЕѕГ­vala prГЎvД› a jenom Canon EOS C 300 (nenГ­ samozЕ™ejmД› pochyb o tom, Еѕe Canon Vincenta sponzoroval a on jim logicky dД›lГЎ reklamu, pЕ™esto video stojГ­ za zkouknutГ­)

4 komentáře: „Canon pЕ™edstavil kameru EOS C 300

 • 4.11.2011 (15.07)
  Permalink

  Proseděl jsem u endgaget.com celou noc, abych to měl z první ruky a musím říct, že jsem dosti zklamán. Doufal jsem, že to Canon mezi amatéry a poloprofesionály rozštípne a představí kameru, kterou každej bude chtít mít doma. Bohužel se nestalo. Canon se rozhodl zamířit do „profi ringu“, takže pro nás se vlastně nic neděje. Jediné, co ve mě vzbuzuje naději, je druhá oznámená DSLR kamera s označením C. Vypadá jako 1D a nikdo o ní nic neví. Pouze to, že umí točit ve 4K. Pokud se s timhle rozlišením a pořádným dynamickým rozsahem vejde do 100tis, tak to bude stát za hřích. Zatím se pro mě nic nemění. Zůstanu u svého 7D.

  Reagovat
  • 4.11.2011 (15.17)
   Permalink

   Uvidíme. Podle mě se Canon vydal špatným směrem. Po celém světě má obrovskou komunitu, která ujíždí na jeho zrcadlovkách a to nepočítám firmy, které vznikly jenom kvůli tomu. A oni se v jeden moment otočí zády a chtějí trefovat nejvyšší cíle. Nevím, ale já v tom úspěch nevidím. Je to stejné jako kdybych si vytvořil kariéru jako zápasník, a pak šel do baletu s tím, že tam budu slavit stejné úspěchy. Canon měl na trh vystřelit další DSLR(případně na této technologii postavené kamery), které by více uspokojily jejich spotřebitelé. Je tu přece tolik věcí, které musejí zlepšovat. Nevím proč, ale myslím si, že se už žádné pořádné video zrcadlovky(lepší video funkce) pod 50tis nedočkáme. Podle mě si teď Canon nechá každé větši zlepšení(rozlišení, dynamický rozsah, odstranění artefaktů) pořádně zaplatit. Co se týče Red Scarlet-X, tak ta je levnější a lepší než C300. Tělo stojí pod 10tis USD a celý balíček se vším všudy pod 15tis USD. Zatímco C300 samotné tělo stojí 20tis. Redka je pro nezávislé tvůrce a malá studia požehnání. U Canonu si nejsem jistý.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook