Canon připravuje novou profi zrcadlovku EOS-1D X

Firma Canon před pár dny představila zbrusu nový Canon EOS-1D X, který bude pokračovatelem nejvyšší řady jejich foťáků. V jeho těle najdete full-frame senzor s rozlišením 18,1Mpx , který by měl podávat díky novým technologiím snímače ještě o mnoho lepší výsledky na poli šumu (než aktuální 5D nebo 1D) i při vyšších hodnotách ISO.

Rozlišení i snímková rychlost zůstávají stejné jako u všech ASP-C zrcadlovek Canon, tedy maximum 1080p/30fps nebo 720p/60fps, vysněného 1080p při 50 snímcích se tedy zatím nedočkáme. Novinkou však bude podpra kodeku AVC-Intra a hlavně dva procesory DIGIC 5+, které by měli pomoci ke snížení moaré a bezproblémovému HD výstupu pro externí monitory. Lepší a nepatrně větší by měl být i LCD displej.

Pro fotografy je zde samozřejmě mnohem širší paleta novinek. Především velmi rychlé focení až 12 (resp. 14) snímků za sekundu a vylepšený AF s větším množstvím ostřících bodů.

Tolik dobré zprávy, k těm horším bohužel patří nejen fakt, že do prodeje se nejspíše dostane až v březnu příštího roku, ale také fakt, že cena těla bude velmi pravděpodobně přesáhne 125.000 Kč. Uvidíme kolik novinek nakonec tento přístroj nabídne a s čím také do té doby přijde konkurence. Pro běžné kameramany tenhle kousek nejspíše opodstatnění mít nebude, fotografové a profi filmaři by pro něj však pravděpodobně využití našli… Necháme se překvapit!

Níže je celkem podrobné představení nového 1D X, otázkou je zda bylo natočeno na něj či na jinou z Canon zrcadlovek.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook