„Filmový vzhled“ s Technicolor Cinestyle

Jednou z výhod zrcadlovek proti amatérským kamerám je možnost zachycovat vyšší dynamický rozsah obrazu, což zjednodušeně znamená, že video obsahuje více detailů a barev. Abychom něčeho takového dosáhli je třeba pohrát si s pokročilými nastaveními, především pak picture style. Snížením kontrastu, sytosti a ostrosti ve vhodném poměru dosáhneme pravě takového záběru; sice bude nepřirozený, „vyšedlý“ a neobejde se bez barevné korektury. Ale pro postprodukční práci je vhodnější díky zachování více informací.

Přestože si Picture Style např. u Canonů můžeme nastavovat i ručně nebo použít software pro tento účel, jedná se o poměrně složitou záležitost a proto je snazší stáhnout si hotový profil, který vytvořil někdo jiný. Momentálně asi nejznámější je verze právě pro Canon od firmy Technicolor nazvaná Cinestyle, ta slouží přesně k výše popsanému a korekturu lze snadno provést za pomocí pluginu Technicolor LUT. Více najdete na webu Technicolor. Přikládám dvě z mnoha ukázek…

http://vimeo.com/28428366

18 komentářů: „„Filmový vzhled“ s Technicolor Cinestyle

 • 30.1.2012 (21.29)
  Permalink

  jo až z jiných www jsem pochopil že to není plug-in do střihového programu (třeba jako magic bullet looks) ale asi přímo do fotáku??? Ale co pak když dám teda nějaky profil, třeba do žluta, na lcd fotáku to bude vypadat dobře ale při nahrání záznamu do pc to pak uvidím na tv a bude to hrůza? to pak tam těch jiných barvných info moc nebude krom té žluté , takže s tim nepujde pak moc dělat??

  Reagovat
  • 31.1.2012 (0.26)
   Permalink

   Cinestyle není plugin, ale jeden z volitelných stylů Picture Style, což je vlastnost foťáku, která ovlivňuje hlavně kontrast a saturaci. To že budeš točit s jiným Picture Style neznamená, že to bude do žluta, ale že to bude míň syté a dosáhneš většího dynamického rozsahu s čímž se pak lépe pracuje v postprodukci. Nastavení barev záleží spíše na vyvážení bílé.

   Reagovat
 • 7.11.2011 (15.37)
  Permalink

  hezkéé!! existuje i něco takového pro Nikon? díky

  Reagovat
 • 1.11.2011 (14.25)
  Permalink

  Cinestyle používám už od doby, kdy vyšel a jsem s nim hodně spokojený. Předtím ještě vyšla první verze Cinestyle od Technicoloru, ale ta nebyla dobrá. Tahle je ale nejlepší. Zkoušel jsem i jiný picturestyly jako SuperFlat, Marvel a další, ale Cinestyle jasně vede. Dříve jsem dělal barevnou korekci ihned na „surový materiál“, ale teď právě používám i ten plugin LUT a musím říct, že je to opravdu skvělé. Cinestyle velmi doporučují.

  Reagovat
  • 1.11.2011 (22.50)
   Permalink

   Vedel by si mi posalt prosímta ten LUT Plugin lebo na Red GAinte aj ked je zadarmo nemožem stiahnut. Je možno ho pozžit v Adobe premiere Pro CS5 ? dakujem ti moc milcmant@gmail.com

   Reagovat
 • 31.10.2011 (11.14)
  Permalink

  Ahoj, stáhl jsem to všechno bez problému, jen jsem to podle návodu chtěl nainstalovat, ale v posledním kroku, když chci zvolit složku s Technicolor Cinestyle, nemůžu kliknout právě na otevření průzkumníka PC. Nestalo se Vám to někomu, nebo nemusím ještě něco přepnout? Díky, Ondra

  Reagovat
 • 30.10.2011 (21.22)
  Permalink

  Ahojte ide Vám nikomu stiahnut ten LUT plugin z toho Red GAintu ?

  Reagovat
 • 29.10.2011 (19.02)
  Permalink

  Dobrá aktualita, hlavně první z přiložených videí dobře ukazuje co barvy dělají, akorát mám dotaz jestli se ten CineStyle dá bezplatně stáhnout a používat po vyplnění kontaktních informací, nebo jak to přesěji funguje?

  Reagovat
  • 30.10.2011 (10.24)
   Permalink

   Pak je tam celkem srozumitelnej návod v AJ, potřebuješ jen nainstalovat EOS utility a připojit foťák k PC

   Reagovat
   • 30.10.2011 (12.07)
    Permalink

    Díky, už to mám, tak sem zvědav na první testy :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook