Úvod » Aktuality

Filmy (i všechno) jsou remix

Vloženo: 25. 6. 2013 3 komentářů Autor: Mike Straka

Projekt Everything is Remix představuje sérii čtyř krátkých videí o historii kopírování, míchání, opakování a kombinování. V druhém díle se věnuje autor Kirby Ferguson hlavně filmu a samotné video už mluví samo za sebe… respekt!

Pokud vás tenhle díl zaujal, určitě koukněte na tři další, třeba přímo na vimeo kanálu autora. V příspěvku výše byl jako vrcholný příklad doslovné inspirace uveden Tarantinův snímek Kill Bill, zde je rozebrán ještě o něco podrobněji:

Stejné pozornosti se pak dostalo i kultovnímu Matrixu, který se v inspiracích staršími filmy rovněž nezapře

Jak někdo řekl: “Kradení není žádná ostuda, ve skutečnosti, většina, (pokud ne všichni) umělci a filmaři kradou a kradli od těch, kteří byli před nimi. Ti skvělí jen mají skvělý vkus.“

3 komentářů »

  • Olej napsal:

    Tak o Taratinovi se to ví a všichni (včetně mě) ho za to milují. Schválně vzdává čest známým a skvělým režisérům, filmům, hudbě. Narozdíl od toho Matrix to vydává tak trochu za své nápady a konzumní diváci mu to baští a věří, že všechno bylo v Matrixu poprvé(např. bullet time, apod.)

  • Ivan Floreš napsal:

    Ty dokumenty jsou strašně plytké. Nejdou do hloubky. Ukazují pouze podobnosti, ale nikdo už se nezabývá významem. Myslím že daleko větší smysl by mělo se zabývat sémantikou pojmů: jde o krádež, inspiraci, nebo odkazy (citace)?

Přidat komentář!

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

nejčtenější

související

přihlášení

  Uživatelů online: 2