Firmware Magic Lantern chystá několik novinek

Už nějakou dobu jsme neslyšeli o vývoji kolem Magic Lantern. Pánové však nezahálejí a co nevidět by měly být k dispozici minimálně dvě nové funkce.

Vyšší Frame Rate

Tahle novinka je ještě poměrně vzdálená, nicméně A1ex a g3gg0 dokázali zprovoznit na modelech 600D a 60D video v 1080p při frame rate 40fps! Jak sami uvádí, zatím to jelo vždy jen několik vteřin, ale pravděpodobně se v budoucnu podaří tuhle možnost rozchodit!

HDR video

To co se dlouho očekávalo se stalo skutečností – video, které střídá méně a více exponované snímky díky změně ISO, které po sloučení dají video s vysokým dynamickým rozsahem! Tahle funkce by měla být dostupná co nevidět a až bude k dispozici, určitě se dočkáte nějakého testu! Níže malá ukázka od tvůrců;)

1/25 mód

Většina z vás (doufejme) pracuje s manuální expozicí a tak tuší, že délka závěrky má omezené možnosti. Ta nejdelší možná při 25p videu je logicky 1/25s, dosud ji ovšem ve videu nešlo zvolit, to se nyní změnilo a vy tak můžete natáčet v ještě nižším osvětlení. Expozice by se takto měla posunout o 1/3EV. Tato funce je už plně v provozu, více o ní a aktuální firmware ke stažení najdete tady

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook