GoPro přichází s HD Hero2

Přestože je tenhle web zaměřen hlavně na zrcadlovky, občas se mnohým z nás (zvláště u sportu) hodí použít nějakou malou POV (point of view) kamerku, kterou jde upevnit doslova kamkoliv a kterou hlavně jen tak nezničíte… Asi největším hráčem na trhu stále zůstává firma GoPro, a vzhledem k tomu že jí konkurence začíná šlapat na paty levnějšími a srovnatelně kvalitními modely, není příchod nového Hero2 velkým překvapením…

Zůstává zde stejný tvar a velikost, kamera je také kompatibilní s externím displejem, stejně jako její předchůdkyně, výrobce ale slibuje dvakrát lepší kameru, pojďmě se podívat proč…

Hero2 má nový 11Mpx senzor, což je sice oproti 5Mpx veliký skok, ale výhody nabídne spíše u fotografií. Novinkou je také Mini-HDMI konektor a lepší (přehlednější) displej.

Daleko více nás zajímají video funkce, mezi nimiž vyčnívá natáčení 120fps, které je však málo využitelné kvůli max. rozlišení 848×480. Dalši novinkou jsou tři různé úhly záběru a to dosavadních 170°, ale i nových 127 a 90°. Opravdu nejlepší zprávou je však lepší optika, která by dle slov výrobce měla být až dvakrát ostřejší (!). Poslední zajímavá vlastnost je focení časosběrů rychlostí až 2 snímky/s.

Uvidíme, jestli je nové GoPro opravdu o tolik lepší než jeho předchůdce, každopádně do ČR zatím nedorazilo, v zahraničí je za cenu 299$ v jedné ze základních sestav. Samozřejmě se pro vás pokusíme připravit recenzi co nejdříve to půjde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook