Nahrávejte svá videa na Vimeo přes Dropbox!

dropbox-vimeo

Každý z nás občas nahrává nějaké to video na web a vedle YouTube je určitě nejpopulárnější službou pro sdílení videa Vimeo. Nahrávání videa je ovšem poměrně zdlouhavý proces a při horším připojení může docházet k přerušení přenosu nebo problémům s prohlížečem.

Elegantním a velmi jednoduchým řešením  je nahrání videa z Dropboxu… To je sdílená složka se kterou můžete pracovat v počítači a zároveň online – soubor si nahrajete do své dropbox složky v počítači a on se jednoduše zkopíruje do vaší online složky, zatímco jste připojení k webu (pokud ještě nemáte dropbox – doporučuji založit si ho). Video můžete v náhledu poslat na ukázku kamarádům nebo třeba zákazníkovi a pokud je vše ok, jednoduše ho nahrát na Vimeo.

Jak postupovat?

Vimeo Dropbox upload

V okně kde nahráváte videa (uplad) stačí zvolit možnost „Upload to Vimeo directly from Dropbox“ (v případě, že to děláte poprvé, je nejdříve třeba propojit váš Dropbox a vaše Vimeo). Pak můžete na Vimeo nahrát video, které máte v Dropboxu a to během pouhých několik sekund. Zároveň si můžete na Dropboxu vytvořit složku, ze které se vám videa na Vimeo budou nahrávat automaticky, bez nutnosti ručního uploadu.

Pokud exportujete video ze střižny, stačí jej pak nahrávat přímo do zvolené „Vimeo“ složky na vašem Dropboxu. Odtud si už Vimeo hotové video rovnou uploadne a vy jej máte online úplně bez práce!

Dropbox je skvělá služba pro sdílení souborů a zálohování vašich dat online – má mnohem širší využití než jen pro Vimeo – můžete mít sdílenou složku s rodinou, kolegy s práce, přáteli, spolužáky nebo pro svůj smartphone. Umístit sem můžete svoje fotoalba, muziku, videa – vše lze prohlížet online! Základní a plně funkční verze je zdarma a nabízí 2GB prostoru, založit si ji můžete hned.

Pravděpodobně je možné podobně nahrát videa i na YouTube (zatím nemám vyzkoušeno), ale pokud by to někoho z vás zajímalo, můžete to udělat podle podrobného návodu, který je dostupný v aj.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook