Úvod » Videotipy - technika

Nejlevnější stabilizace – Monopod

Vloženo: 18. 8. 2012 2 komentářů Autor: Mike Straka

Mnoho kameramanů – zrcadlovkářů bojuje se dvěma problémy, cenou vybavení a stabilizací obrazu. Jak už jsme mnohokrát psali, stativ je základ, který lze těžko nahradit, přesto jsou situace, kdy je právě tripod příliš objemný, velký, příliš náročný na manipulaci a přenášení nebo prostě drahý. Zatímco slušné stativy se pohybují od pěti do stovek tisíc, slušný monopod koupíte za tisícovku.

Využít ho můžete jak pro foťák, tak i kameru nebo například mikrofon (boom pole). Nabízí nejen pohodlnou a rychlou obsluhu a slušnou stabilizaci, ale také možnost dělat pohodlně záběry z podhledu, nadhledu, pohybovat kamerou podobně jako jeřábem apod… Na reportážní práci se tahle šikovná věc opravdu neztratí a navíc – vaše ruce si odpočinou při hodinách držení fotoaparátu, který přeci jen taky něco váží.

Tip: Připevněte si k dolní části monopodu nějaký popruh, který si pak můžete přehodit přes rameno, kolem pasu nebo krku a používat tak monopod jako jednoduchý rig, přinášející jeden opěrný bod navíc.

Další tipy k použití monopodu k natáčení najdete v aktualitě s monopody manfrotto či v tipech pro využití monopodu

Za video patří díky Filmambovi, který jej vytvořil pro svůj blog, kde najdete i další zajímavé tipy a recenze

2 komentářů »

  • Michal napsal:

    Super video díky ! :)
    jen se zeptám co je to za sklo ? :)

    • Filmambo napsal:

      To je JCPenny 3,5f 35-105mm. Na video docela v pohode (hlavne za ty prachy, co jsem to splasil na aukru – jen skoda drobne plisne v optice :-(

Přidat komentář!

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

nejčtenější

související

přihlášení

  Uživatelů online: 1