Nové Speedboostery pro Blackmagic kamery

Blackmagic Cinema kamery, které byly kritizovány pro svůj velký crop faktor – 2,39 u BMCC (resp. 2,88 u BMPCC) získaly další bonus na svou stranu – firma Metabones představila dvě zbrusu nové redukce Speedbooster, na míru vyrobené pro Cinema Camera (mFT mount) a Pocket Cinema Camera.

Zatím jsou dostupné pouze verze pro Nikon, nicméně i tak se jedná o skvělý krok kupředu. Redukce má plynulý clonový kroužek, zvyšuje množství světla, které snímač dostane, mírně zlepšuje kresbu a kontrast a hlavně posouvá crop faktor téměř na úroveň APS-C fotoaparátu (tedy blízko Super 35mm kamerám).

metabones_redukce

S Pocket Cinema Speedboosterem dosáhneme cropu 1,74 a světelnost se efektivně zvýší *0,58
S Cinema Camera Speedboosterem bude crop 1,53 a světelnost se zvýší*0,64

Vezměme si tedy příklad – pokud použijete 50mm objektiv se světelností f/1.4 na Pocket Cinema kameru, dostanete po přepočtu na fullframe objektiv 144mm se světelností f/1.4… Pokud na stejný objektiv použijete nový Pocket Camera Speedbooster, dostanete po přepočtu objektiv 87mm s efektivní světelností f/0.99 (!!!).
Ještě zajímavější je použití objektivu Sigma 18-35mm f/1.8, který s použitím této redukce bude mít praktických 31-61mm při efektivní světelnosti f/1.05 po celé délce (!!!).

blackmagic-metabones-sigma

Samozřejmě je potřeba zmínit, že tyto Speedboostery nejde narozdíl od klasického Nikon -> mFT Speedboosteru použít pro jiné přístroje s Micro Four Thirds bajonetem (Panasonic, Olympus).

Více o těchto novinkách se lze dozvědět v AJ ze článku na EosHD, případně i z recenze Philipa Blooma. Podrobnou recenzi Pocket Camera tady na zrcadlovkou.cz připravím během prosince, takže zůstaňte naladěni!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook