Úvod » Aktuality

Povedený český hyperlapse vznikl v Brně

Vloženo: 10. 12. 2013 7 komentářů Autor: Mike Straka

Hyperlapse, kombinace timelapse (časosběr) a pohybu je celkem těžká discipílna, ale výsledky mohou stát opravdu za to. To potvrdil Michal Matuška z EMproduction, který natáčel na nejhezčích místech moravské metropole.

Z použité techniky lze jmenovat Canon 5D Mark II, který fotil HDR technikou (vždy tři expozice), k pohybu pak byl podle slov autora použit jen stativ a jednoduchý vozík. Moc pěkná práce!

7 komentářů »

 • Lucie napsal:

  Musela jsem si vypnout hudbu, jinak bych se na to nedokázala dívat.

 • Dave napsal:

  Je škoda, že je tak krátké, Brno má spoustu krásných míst, který ve videu chybí…co tak natočit třeba 10ti minutové, ve kterým by většina byla? :)

 • Saboteur napsal:

  Ten tone mapping se mi nelibi

 • Mike Straka napsal:

  Po upozornění uznávám, že se nejedná o první video pořízené touto technikou v ČR, ale pravděpodobně je zatím nejpovedenější.
  Za zmínku stojí videa, která natáčel v Praze již dříve Leo Málek, například: https://vimeo.com/69790310

 • mates napsal:

  Hodne dobry,to by me zajimalo jakej vozik pouzil,ze je to tak cisty.obraz neskace,necuka,jede plynule (koukal jsem zatim jen na mobilu,tak nemuzu plne posoudit)..

  • Mike Straka napsal:

   Řekl bych, že je to stabilizovaný Warp Stabilizerem v After Effects… nezáleží to na vozíku, je možný i přenášet stativ, ale plynule to bez nějaké postprodukční úpravy neuděláš, pokud nebudeš mít koleje.

   • Michal napsal:

    co takhle udelat nejaky navod na timelapse/hyperlapse, jak nastavis fotak, jak s nim hybat a pote jak to cele upravit v PC az po ten Warp Stab? diky

Přidat komentář!

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

nejčtenější

související

přihlášení

  Uživatelů online: 1