Proč vaše video nevypadá jako reklama na GoPro

Nové POV kamery s ještě lepšími funkcemi a vyšším rozlišením se objevují každých pár měsíců a bez pochyb rozšiřují možnosti video tvůrců… Často je však vidět, že si někdo koupí nejnovější verzi POV kamery a má pocit, že bude natáčet videa jaké viděl v reklamě na GoPro… posuďte sami:

Proč moje video nevypadá stejně?

Ve videu výše jsem napočítal asi 5 statických záběrů, šest klasických POV záběrů z helmy a několik záběrů, kdy se někdo natáčí sám „z hůlky“ a to se ještě většinou jednalo o opice. Tady většina z hobby uživatelů končí. (Někteří ani nemají opici)

Pokud odhlédneme od toho, že jde o nejlepší sportovce světa a lokality o kterých se běžnému smrtelníkovi může jen zdát, všimneme si, že umístění kamery a jejímu pohybu bylo věnováno opravdu hodně úsilí.

Jak na to?autor: gopro (ilustr. foto)

Profíkům, kteří dostali na starost tohle promo video došlo, že pokud chtějí zaujmout (a překonat minulé video), musí kameru dostat na neobvyklá místa, protože výše zmíněné záběry z helmy nebo hůlky už se nám všem trochu okoukaly.

Objevuje se zde několik typů záběrů:
-Slidery, koleje, jeřáby (víme, známe)
-Záběry, kdy je v pohybu hrdina i kameraman (chůze, potábění, jízda na čemkoliv)
-Umístění kamery na hrudi, noze apod.
-Letecké záběry (helikoptéry, oktokoptéry – kategorie sama pro sebe)
-Záběry na zvířatech… snad máte aspoň psa, ne?
-a podle mého názoru nejzajímavější kategorie různých držáků, postrojů a tyčí na tělo, příp. kolo, tak abychom kameru dostali těsně před/za/vedle našeho hrdiny, všimněte si, že vždy pečlivě umístěných tak aby v záběru nebyly vidět… následující záběr mluví za vše:

(Mimochodem, tajemství toho záběru je tady.)

Pesimismus není na místě

Snad jsem vás právě neodradil od nákupu nového a lepšího GoPro Hero3+. Jen vám asi došlo, že k tak skvělému videu je dlouhá cesta a většinu takto dobrých záběrů můžete udělat s jakoukoliv POV kamerou, mnohé dokonce i se zrcadlovkou. Stačí mít otevřené oči a být kreativní, hledat to nejlepší světlo a zajímavé lokality…

Přeju hodně úspěchu při natáčení s jakoukoliv kamerou… a pokud nemáte po ruce lva a zrovna nemáte ani opici, můžete si zkusit kameru přidělat na ptáka.

Autor: Mike
Rubrika: Názory

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook