První záběry z nové Blackmagic Production Camera 4K

Blackmagic je na poli kamer stále nováčkem a všechny jeho produkty přichází se zpožděním a mají nějaké ty mouchy. Nicméně jde o velmi inovativní produkty za ceny které zatím nemají ve své třídě konkurenci.

blackmagic_design_blackmagic_production_camera

Po 2,5K Cinema a Pocket Cinema Camera (jejíž recenze zde na webu přijde co nevidět!) se konečně ukázaly i první obrázky z nové Production Camera, která se pyšní 4K rozlišením, tedy UltraHD. Kamera se podobá své předchůdkyni, stejně jako původní Cinema Camera má aktivní bajonet Canon, ale zásadní je změna velikosti snímače – proti původnímu netradičnímu formátu s cropem 2,3 se tahle novinka dočkala senzoru Super35, který mají i filmové kamery jako Arri Alexa, RED Scarlet nebo Canon C300, tedy crop přibližně odpovídající 1,4. Novinkou bude globální závěrka a stejně jako u ostatních kamer budou k dispozici formáty ProRes HQ a Cinema DNG (tedy RAW).

Pro svou hustotu pixelů bude obraz z Blacmagic Production Camera při nízkém osvětlení o kousek horší  než originální BMCC. Na druhou stranu se ale nepochybně zvýší kvalita kresby a charakter obrazu je soudě z videa výše opravdu příjemný. Uvidíme jak rychle se bude dařit kameru distribuovat a jaké případné nedostatky bude potřeba řešit, ale už teď lze říci, že obraz bude stát za to, vezmeme -li v potaz, že cena bude 4000 dolarů, tedy méně než 100 tis. Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook