Recenze – Panasonic GH3 (část 2.)

Po měsíci zkoušení a testování jsem dal konečně dohromady recenzi Panasonic Lumix GH3 a pokusil jsem se shrnout dojmy, které na mě tento přístroj udělal. Většina podstatného zazní ve videjích, které doplním jen několika dodatečnými připomínkami.

V první části videa je obecný popis fotoaparátu, ergonomie, formátů videa a kvality (video) obrazu.

Je třeba doplnit, že firma Panasonic v ČR stále ještě nenabízí battery grip a mikrofon, které jsou vyráběny jako set k tomuhle modelu, ikdyž za cenu kterou mají stát (6000 a 8000 Kč) se bez nich jistě obejdete, horší je to s absencí náhradních baterií, které také stále nejsou. Palec dolů!

Zbývající informace jsou v druhém videu, které se věnuje kvalitě fotografií, lepším i horším funkcím, které stojí za zmínku a celkovému zhodnocení fotoaparátu.

Pro shrnutí – čím je GH3 nadprůměrná je stavba těla a ovládací prvky, rychlost ostření, výdrž baterie a především kvalita (kresba) obrazu u videa. Pochvalu zaslouží i některé video funkce, ex.tele mód, HDMI výstup, rozměry (oproti DSLR) a míra šumu. Mezi hlavní nedostatky patří nepřesné barvy, nižší kvalita fotografií (proti DSLR) a především vyšší cena.

Alternativ k tomuto fotoaparátu je několik – mezi bezzrcadlovkami dominuje Olympus OM-D E-M5, který má shodný snímač (jako GH3), stabilizaci na čipu(!), kompaktní rozměry a krásný vzhled – pro ty kdo nepotřebují slow motion a mikrofonní vstup je to jasná volba. Zajímavý je i Sony NEX-7, který nabízí 50p AVCHD a velmi nízkou míru šumu (díky APS-C snímači).

U Canonu nabízí slušné výsledky poslední EOS 650D, který je o cenovou kategorii níže než GH3 anebo sympatický Sony A65, taktéž za poměrně příjemný peníz (a ano – Nikon ještě stále nepřesvědčil, s výjimkou profi D800).

Pokud nemáte dostatek financí, abyste sáhli do full-frame vod (on i 5D mkII má stále své kouzlo), tak nejlepší alternativou pro všechny, kterým se GH3 zdá sympatická, je stále jednoznačně GH2, jen může být trochu potíž ji sehnat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook