RED přichází se Scarlet-X

Před pár dny Canon oznámil svoji první cinema kameru (EOS C 300) a obratem vrací úder firma RED se svojí kamerou Red Scarlet-X. Zatímco Canon svou premiéru výrazně propagoval a napínal lidi do poslední chvíle, RED čekal na oznámení konkurence a svou kameru vypustil ve stejnou chvíli, lze tedy očekávat, že obě kamery budou srovnávány.  Scarlet-x je nejlevnějším přírůstkem firmy RED

, ale v mnoha parametrech se nelišší od svých starších sestřiček Red One a Red Epic. Mezi ty nejvýraznější vlastnosti patří 4K rozlišení, RAW formát, poměrně kompaktní rozměry, slow-motion 120fps a bajonet pro EF objektivy (Canon).

Specifikace:

  • Super 35 senzor
  • Redcode raw 16bit 440mb/s (50mb/s)
  • 4k 30fps, 3k 48fps, 2k 60fps, 1k 120fps
  • Autofokus s Canon a Nikon skly
  • Váha 2,27kg (stejně jako Red Epic)

Zatímco Canon svou C 300 vypustí nejspíše začátkem ledna, RED Scarlet-x bude v prodeji již od 1. prosince 2011. A to za směšnou cenu 14.000 dolarů (komplet s přísl.) a nebo za 9750 dolarů (tělo). Odhady ceny C 300 se pohybovaly mezi 14-20 tis. dolary (za tělo).

Webové diskuze se nyní jen hemží nejrůznějšími názory, někteří dokonce tvrdí, že: „Kamera Canonu je mrtvá ještě před startem.“ Zatím se ale můžeme jen dohadovat jaká bude realita, protože oběma kamerám chybí do prodeje ještě několik týdnů a  detaily a hlavně ceny by se mohly měnit. Věřme, že pro nás k lepšímu!

Podrobné info k Canon EOS C 300 najdete zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook