RED Scarlet-X – První recenze a testy

Současně s novinkou Canonu, kamerou EOS C 300, byla představena i nejčerstvější záležitost firmy RED – 4K kamera Scarlet-X velmi kompaktních rozměrů a ceny nepřesahující 200.000 Kč. Navíc ve verzi kompatibilní s objektivy Canon. První desítky těchto kamer už našly své majitele a tak se můžeme podívat co od nich lze očekávat a kolik peněz opravdu budeme potřebovat.

Kamera RED Scarlet-X

Nejdříve tedy dva díly povedené recenze z dílny 5D Cinema – kromě představení samotné kamery je zde věnován prostor hlavně nutnému příslušenství, tedy displeji, battery gripu a paměťovému modulu. Toto základní příslušenství lze koupit v setu za stále krásných 16.000$ (přestože kurz koruny je nyní vůči americké měně dost mizerný). Ale dvě baterie vám postačí pouze přibližně na hodinu (přičemž jedna se nabíjí skoro dvě hodiny) a 64GB SSD disk v plné kvalitě zaznamená pouze 20 minut videa, přičemž cena dalšího disku stejné kapacity je 19.000 Kč (!). Ceník i mnoho dalších informací naleznete na webu firmy RED. Nyní už ale zmíněná videa…

Hlavní otázkou samozřejmě zůstává co z této kamery dostaneme… Přikládáme tedy několik videí, abyste si mohli udělat obrázek:

a slow-motion ve 120fps:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook