Reportáž s GH3 v plně automatickém režimu

Na nějakou dobu jsem si odskočil k práci a mimo jiné jsem natáčel akci „Freeride.cz Just Ride“ která se konala ve snowparku na Paprsku ve velmi špatném počasí, které mě odradilo od přílišné snahy o manuální ovládání fotoaparátu. Natáčel jsem s Panasonic GH3, která se pyšní slušným autofokusem a tak jsem se rozhodl jej pořádně vyzkoušet v reálném prostředí.

Je třeba zmínit, že jsem kompletně natáčel (s výjimkou několika GoPro záběrů) na GH3 se setovým objektivem 12-35mm a to v expozičním režimu P (program), s automatickým vyvážením bílé a krom několika málo výjimek s automatickým ostřením (režim AF-C).

Nutno zmínit, že expozice prošla drobnými úpravami (nejčastěji jen zvýšení jasu) a celé video bylo značně zkomprimováno (z 1080p na 720p kolem 6mbit/s) při exportu a ještě jednou je zkomprimovalo vimeo, ale mělo by postačit jako ukázka, jak si fotoaparát počínal v plně automatickém módu. (Pro úplnost dodám, že v průběhu celého dne byly asi 3 záběry, které fotoaparát v požadovaném čase – cca 1-2s – vůbec nezaostřil a byly tedy nepoužitelné)

ilustr. obrázek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook