Rode připravují několik novinek

Mikrofony australské firmy Rode patří k těm nejoblíbenějším mezi amatérskými filmaři a díky spojení s lidmi jako Philip Bloom se Rode i nadále snaží co nejvíce přiblížit DSLR komunitě. Nedávno představili tři novinky, přestože ještě neznáme cenu, pojďme se na ně podívat…

Stereo VideoMic Pro se proti svému předchůdci posunul nejen designem a o mnoho příjemnějšími rozměry, ale hlavně zvukovou kvalitou. Nechybí samozřejmě otřesu-vzdorné uchycení (shock mount), low-pass filtr a hlavně příjemné zesílení signálu o 20dB. K dispozici je i protivětrná ochrana a mikrofon lze upevnit jak na sáně foťáku či kamery, tak i na klasický závit např na boom-pole.

Extrémně dlouhý shotgun mikrofon NTG-8 doplňuje polo-profesionální řádu silně směrových mikrofonů jako jsou NTG-1 a NTG-2. Nejzajímavější novinkou pro video nadšence se ovšem zdá být mikrofon jednoduše nazvaný VideoMic HD, který v sobě jako vůbec první na světě spojuje kvalitní směrový mikrofon a integrovaný rekordér. Díky tomu nebudete muset složitě připojovat rekordéry, předzesilovače a podobná zařízení a přitom stále dostanete zvuk, který o mnoho převýší kvalitu audia ze zrcadlovky.

rode_videomic_hd

VideoMic HD je postaven na nejlepším Rode mikrofonu NTG-3 a ve svých kompaktních rozměrech obsahuje i protivětrnou ochranu podobnou Rode Blimp. Příjemnou vlastností je nesporně i výstup na sluchátka, díky kterému budete moci snadno monitorovat hlasitost a kvalitu zvuku přímo během natáčení. Ceny žádného z mikrofonů zatím nebyly zveřejněny, u Stereo VideoMic Pro se odhaduje cena kolem 300$, u VideoMic HD bohužel můžeme zatím jen hádat.

6 komentářů: „Rode připravují několik novinek

 • 26.5.2017 (11.22)
  Permalink

  Capable d鎺梫oluer dans l鎶媥e de la d闁抏nse ou en qualit?de milieu r闁弖p闁瀉teur,Pour Sougou. Je le voudrais bien, alors qu鎶渓 ne se passe rien sur le march? de l鎵穌inese, Perrin, qui aurait pu marquer sur son premier ballon sans un sauvetage miraculeux de Ti闁?(75e). Mais on conna椤?les caract闁瀒stiques des clubs espagnols avec des joueurs tr閼?habiles balle au pied. Selon L鎹漲uipe. estimant qu鎶瞡e telle transaction n鎺梩ait pas conforme au pacte de non-agression entre les deux clubs.
  retro jordans

  Reagovat
 • 28.2.2012 (13.44)
  Permalink

  Zvazujem kupu videomikrofonu a od firmy RODE pacia sa mi celkovo(parametre,cena)Mam otazku ci ma zmysel pockat na tieto nove ci tie parametre noveho vs. starsieho budu adekvatne cenovemu rozdielu.A neviem sa rozhodnut medzi stereo novy ma 118g stary 228g co mi pride ako lepsie konstrukcne zvladnute(novy plastak “dojem lacneho“ prevedenia)Samozrejme ze ma v prvom rade zaujima vysledny zvuk a preto sa pytam ci je na trhu este nieco kvalitnejsie za rovnaku cenu.

  Reagovat
  • 28.2.2012 (21.29)
   Permalink

   Podle mě bud videomic HD výrazně lepší než ty ostatní „zapojené“ do foťáku. Jednak kvůli konstrukci a technologii, druhak kvůli externímu záznamu;)

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook