Rode připravují několik novinek

Mikrofony australské firmy Rode patří k těm nejoblíbenějším mezi amatérskými filmaři a díky spojení s lidmi jako Philip Bloom se Rode i nadále snaží co nejvíce přiblížit DSLR komunitě. Nedávno představili tři novinky, přestože ještě neznáme cenu, pojďme se na ně podívat…

Stereo VideoMic Pro se proti svému předchůdci posunul nejen designem a o mnoho příjemnějšími rozměry, ale hlavně zvukovou kvalitou. Nechybí samozřejmě otřesu-vzdorné uchycení (shock mount), low-pass filtr a hlavně příjemné zesílení signálu o 20dB. K dispozici je i protivětrná ochrana a mikrofon lze upevnit jak na sáně foťáku či kamery, tak i na klasický závit např na boom-pole.

Extrémně dlouhý shotgun mikrofon NTG-8 doplňuje polo-profesionální řádu silně směrových mikrofonů jako jsou NTG-1 a NTG-2. Nejzajímavější novinkou pro video nadšence se ovšem zdá být mikrofon jednoduše nazvaný VideoMic HD, který v sobě jako vůbec první na světě spojuje kvalitní směrový mikrofon a integrovaný rekordér. Díky tomu nebudete muset složitě připojovat rekordéry, předzesilovače a podobná zařízení a přitom stále dostanete zvuk, který o mnoho převýší kvalitu audia ze zrcadlovky.

rode_videomic_hd

VideoMic HD je postaven na nejlepším Rode mikrofonu NTG-3 a ve svých kompaktních rozměrech obsahuje i protivětrnou ochranu podobnou Rode Blimp. Příjemnou vlastností je nesporně i výstup na sluchátka, díky kterému budete moci snadno monitorovat hlasitost a kvalitu zvuku přímo během natáčení. Ceny žádného z mikrofonů zatím nebyly zveřejněny, u Stereo VideoMic Pro se odhaduje cena kolem 300$, u VideoMic HD bohužel můžeme zatím jen hádat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook