Samyang uvádí 4 nové objektivy pro Micro4/3

Firma Samyang, která je známá svou řadou dostupných manuálních pevných skel pro filmové i foto nadšence v blízké době uvede čtyři nové modely s bajonetem Micro Four Thirds, který využívají oblíbené fotoaparáty Panasonic a Olympus a některé Blackmagic kamery.

U dvou objektivů – 24mm f/1.4 a 35mm f/1.4 – půjde o zachování stávající konstrukce pro FullFrame (a bohužel i větších rozměrů a hmotnosti) a nová bude pouze možnost koupě objektivů přímo s m4/3 bajonetem, kdy nebude nutné využívat redukce.

Samyang m4/3 10mm f/2.8   Samyang m4/3 12mm f/2.0

Zbrusu nové však budou dva modely vyrobené na míru pro menší snímače – širokoúhlé Samyang 10mm f/2.8 a Samyang 12mm f/2. Ty budou vynikat nejen slušnou světelností, ale také menšími rozměry a hmotností pokies online oproti ekvivalentním objektivům používaným na APS-C nebo FF zrcadlovky. Dle informace amerického eshopu B&H photovideo by měly být dostupné od 25. dubna. Cena kratšího z nich bude 529$ a 12mm bude stát 399$.

Za zmínku samozřejmě stojí i to, že zmíněný Samyang 12mm f/2 bude dostupný i pro bezzrcadlovky Sony E (NEX), Samsung NX, Fujifilm X a Canon EOS-M. Nebude jej však kvůli cropu možné využít na FullFrame přístrojích typu Sony A7.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook