Srovnání Canonu 6D a 5DmkIII

Porovnání videa ze dvou fullframe zrcadlovek od Canonu si pro svůj web připravil Dave Dugdale. Podívejte se jak si levnější Canon 6D vede ve srovnání se svým dražším bratříčkem 5D Mark III.

Nejpatrnějším rozdílem mezi těmito dvěma zrcadlovkami je cena, za 6D dáte se setovým objektivem (24-105mm) asi 66 tisíc, zatímco nejnovější kousek v řadě 5D stojí se stejnou optikou asi 95 tisíc.

Dave se samozřejmě zaměřuje hlavně na video – ze srovnání vychází pochopitelně lépe dražší model, na druhou stranu, jediný faktor ve kterém se oba modely zásadně liší jsou problémy s aliasingem, které se objevují u 6D kvůli absenci antialiasing filtru (existuje third-party antialiasing filtr, který lze dokoupit za 365$ a do fotaparátu jej vložit).

Ve srovnání kvality kresby i výkonu při vysokém ISO se oba modely v zásadě shodují. Levnější z nich má navíc o něco lépe rozvržená tlačítka a disponuje také základní Wi-Fi aplikací, kterou u 5D nenajdeme. Na druhou stranu na 6D chybí audio výstup pro sluchátka a nekomprimovaný FullHD výstup přes HDMI.

Fotografy bude jistě zajímat i ostření – lépe je na tom opět 5D mkIII, který má přibližně dvakrát více ostřících bodů, ale 6D byla zase doplněna novým velmi citlivým středovým ostřícím bodem.

2 komentáře: „Srovnání Canonu 6D a 5DmkIII

  • 26.5.2017 (12.51)
    Permalink

    Everyone should know unique erina kors totes you’ll find increasingly more stylish and in addition prime quality erina kors women of all ages hands carriers are likely to be reselling remaining promote messages. It doesn’t matter what chic you would like, you can be gaining you can find. Considering the development with the cost-effective in addition to the architectural, people are applying considerably more understanding the standard of an individual’s way of living. They would like to the best way still suitable standard of living. In addition a lot of people elect to choose a lot of these low-cost inside prime quality through providers Eliza kors hand bags. As it recognize, the specific with manufacturers sacks much simpler fewer than the Eric kors sacks usually are promoting included in the store. And a much more beautiful been for a while detailing and in addition the exact same excellent of your hand bags are going to be end up being the scorching eileen kors hand bags meant for low priced tool for buying in which. yf2012yf1020yf
    under armour outlet sale

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook