Srovnání Canonu 6D a 5DmkIII

Porovnání videa ze dvou fullframe zrcadlovek od Canonu si pro svůj web připravil Dave Dugdale. Podívejte se jak si levnější Canon 6D vede ve srovnání se svým dražším bratříčkem 5D Mark III.

Nejpatrnějším rozdílem mezi těmito dvěma zrcadlovkami je cena, za 6D dáte se setovým objektivem (24-105mm) asi 66 tisíc, zatímco nejnovější kousek v řadě 5D stojí se stejnou optikou asi 95 tisíc.

Dave se samozřejmě zaměřuje hlavně na video – ze srovnání vychází pochopitelně lépe dražší model, na druhou stranu, jediný faktor ve kterém se oba modely zásadně liší jsou problémy s aliasingem, které se objevují u 6D kvůli absenci antialiasing filtru (existuje third-party antialiasing filtr, který lze dokoupit za 365$ a do fotaparátu jej vložit).

Ve srovnání kvality kresby i výkonu při vysokém ISO se oba modely v zásadě shodují. Levnější z nich má navíc o něco lépe rozvržená tlačítka a disponuje také základní Wi-Fi aplikací, kterou u 5D nenajdeme. Na druhou stranu na 6D chybí audio výstup pro sluchátka a nekomprimovaný FullHD výstup přes HDMI.

Fotografy bude jistě zajímat i ostření – lépe je na tom opět 5D mkIII, který má přibližně dvakrát více ostřících bodů, ale 6D byla zase doplněna novým velmi citlivým středovým ostřícím bodem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook