Surftrip Destinations (M. Šroubek)

Další video, které se mi opravdu zalíbilo je jedna z epizod krátkého filmu Surftrip Destinations, který vznikl pro cestovku Surf-trip.cz. Autory jsou Jakub Dohnálek a především Michale Šroubek, student písecké FAMO, s malou výpomocí Jonáše Amricha.. Další epizody jsou France a Lanzarote (autorkou této je Sandra Hillen).

Naprostá většina záběrů byla točena na DSLR, ale pro jistotu jsme u sebe měli i kamery Sony FX1 a EX1, ze kterých je ve videu také pár obrázků. Z fotoaparátů jsme používali Canon 550D a 5D MARK II. Objektivů jsme měli mnoho, zejména kvůli velké rozmanitosti záběrů, které jsme chtěli natočit. Jmenovitě to byly Canon 16-35mm  L F2.8, 24-105mm L F4, 70-200mm L F2.8/F4, Sigma/Canon 50mm F1.4, Tokina fisheye 10-16mm, Tamron 17-50mm VC F2.8, Canon 100mm L F2.8, nebo Sigma 1.4x convertor (doufám, že jsem na nic nezapomněl).

Co se mobile casino týká příslušenství neměli jsme nic extra, pouze battery grip se spoustou baterek, protože jsme se kolikrát nedostali k nabíječce na dlouhou dobu a na zvuk jsem používal Rode VideoMic a externí audio rekordér. Používám také firmware Magic Lantern, abych si usnadnil práci s tvorbou časosběrů a vůbec měl  větší možnost nastavení obrazu a zvuku. Nesmím také zapomenout na podvodní obal na foťáky Ewa Marine a GoPro z něhož můžete vidět záběry pod vodou ve videu ze Španělska. Co se týká střihu, ten mám na svědomí celý já. Používam programy od Adobe, zejména pak Premiere na samotný střih a After Effects na efekty a barevnou postprodukci. Natáčeli jsme od června do září, střih a postprodukce mi pak zabral cca 7-10 dní.

Více z Michaelovy tvorby najdete na www.michaelsroubek.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook