Tascam DR-60D – zvukový rekordér pro filmaře

Prvotřídně řešený profesionální rekordér stvořený pro tvůrce videa letos představila firma Tascam. Vybaven špičkovými předzesilovači, 4 kanálovým záznamem, pohodlným ovládáním a synchronizací s DSLR či kamerou, to vše v robustním provedení s malou hmotností. Produkt který je ve své třídě naprosto jedinečný a rozhodně stojí za pozornost!

Záznam zvuku je nejčastěji podceněná oblast videa a vybavenost většiny fotoaparátů je nízká – ať už kvalitou předzesilovačů, absencí profesionálních vstupů, monitorování audia či výstupu na sluchátka. Přesně tyto i další problémy řeší rekordér Tascam DR-60D – je unikátní už svou konstrukcí, kdy je možné jej pohodlně upevnit mezi fotoaparát a stativ, což je praktické hlavně v případě one-man-crew, tedy situací, kdy se kameraman musí obejít bez zvukaře nebo asistenta a nahrát kvalitní obraz i zvuk sám.

Tascam DR-60D

Parametry produktu

Tascam DR-60D má vlastní záznam na SD karty ve formátech WAW a BWF (až do 96kHz 24bit) a s možností záznamu až do 4 kanálů. Zároveň je však možné jej použít jako kvalitní předzesilovač pro záznam přímo do fotoaparátu/kamery. K dispozici jsou dva profesionální combo XLR/TRS vstupy se zámky (phantom napájení), další dva kanály je pak možné nahrávat přes klasický 3,5mm stereo jack. Pro propojení s kamerou/DSLR jsou k dispozici 3,5mm konektory camera in/out s vlastním nastavením hlasitosti.

Microsite s podrobnými informacemi o produktu najdete na webu audiomaster.

Najdeme zde také samozřejmě výstup pro sluchátka a další samostatný výstup (line out). Pozornosti by neměl ujít přední panel, kde se nachází přehledný displej (nabízející ukazatele vstupní hlasitosti). Většina parametrů je ale velmi pohodlně nastavitelná samostatnými, přehledně rozmístěnými tlačítky, takže do menu téměř nebudete buy Viagra 100mg online muset vstupovat. Přístroj je napájen čtyřmi AA bateriemi a v provozu vydrží až 6 hodin nepřetržitého záznamu (s použitím phantom napájení jsou to i více než 3 hodiny). Přístroj je také možné napájet přes USB konektor nebo dokoupit adaptér.

K pokročilejším funkcím, které stojí za zmínku, stojí možnost duálního záznamu (jak bylo vidět ve videu výše), kdy přístroj zaznamenává do druhé stopy slabší signál jako pojistku před nečekaným přebuzením. Praktická je i elektronická klapka (slate), která se hodí pro pohodlnou synchronizaci videa a zvuku. Samozřejmostí je možnost lowcut filtru nebo limitéru.

Závěr

Kompaktní rekordér a předzesilovač Tascam DR-60D je produktem, který vyslyšel požadavky tvůrců DSLR videa a nabízí pohodlný způsob práce se zvukem během natáčení videa. Jde o robustní, dobře ovladatelný a nastavitelný přístroj za dostupnou cenu. Je skvělou kombinací při použití s digitálním zrcadlovkami na stativu i mimo něj, stejně tak dobře poslouží i pro samotný záznam zvuku. Toto zařízení skvěle poslouží začínajícím kameramanům, ale i zkušeným tvůrcům nabídne spolehlivé a kvalitní nahrávání profesionálního zvuku.

DR-60D - pravá stranaDR-60D - levá strana

Specifikace:
Záznamová média: SD nebo SDHC karty (až 32GB)
Formát souborů: WAV: 44.1/48/96 kHz, 16/24-bit nebo BWF : 44.1/48/96 kHz, 16/24-bit
Počet kanálů: 4
Vstupy: 2x XLR/TRS combo jack (kanály 1, 2); 1x stereo 3,5 mm mini jack (kanály 3, 4)
Phantom napájení: 24V nebo 48V;
Rozměry: 13x9x8cm
Hmotnost: 510g
Napájení: 4x AA baterie (alkalické nebo Ni-MH)

DR-60D - pohled zepředu

Recenzi produktu uvedl i časopis Pixel. Podrobnější video recenzi připravil JamStageCZ (v češtině) nebo DSLR Video shooter (v AJ), který mj. ohodnotil produkt pěti hvězdičkami!
Výhradním dovozcem značky Tascam do ČR je firma AudioMaster CZ a.s.
Autor: Promo text di
stributora

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook