Vítejte na VideoZrcadlovkou.cz

Dnes bychom vám rádi představili náš, či spíše váš, nový web o natáčení digitálními DSLR zrcadlovkami. Tento fenomén je ve světě rozhodně nepřehlédnutelný a jako reakci chybějící informace na českém a slovenském webu jsme spustili tento portál. Zaměřený bude především na video-začátečníky, kteří zvažují koupi foťáku jako prostředku k natáčení či si neví rady s prvními záběry. Ale ani zkušenosti vhodné pro zkušenější kameramany nebudou chybět… Pojďte se podívat, co Vás čeká!

Kamerou či zrcadlovkou?

Zaměříme se na odlišnosti foťáků a videokamer a porovnáme prostředí do kterého se hodí ta či ona volba. DSLR zrcadlovky mají celou řadu výhod, ale i hromadu negativ, které někoho právem odrazují. Celou tuhle volbu společně projdeme a pokusíme se pro vás vybrat to nejvhodnější řešení…

Příslušenství základ života

Popularita množství doplňků k zrcadlovkám není ničím náhodným. Některé jsou jen vítaným vylepšením už tak skvělého vybavení, jiné však téměř nezbytné. Jaké příslušenství by se vám mohlo hodit se dozvíte co nevidět, mimo to se v rubrice „Udělej si sám“ mrkneme co všechno jde vyrobit svépomocí doma, mnohdy za zlomek ceny originálního vybavení.

Škola videa (nejen pro DSLR)

Bylo by pokrytecké věnovat se jen technice. Ta je sice důležitá, ale na tom, že dobrý kameraman si vystačí s čímkoliv je taky zrnko pravdy. Postupně proto bude vycházet video rubrika ve které si shrneme základní techniky natáčení a práce kamery, tipy jak záběry zlepšit a mnoho dalšího… Chybět nebudou samozřejmě ani nejčastější chyby, kterých se mnoho začátečníků dopouští.

Postprodukce… Co to je?

Protože natočit nějaký materiál je vždy jen půlka práce, čekají vás také pravidelné rubriky věnující se střihu, ale i zvuku či efektům. Na své si opět přijdou i ti, kteří nenatáčí jen zrcadlovkami, většina informací bude užitečná pro kohokoliv. Praktické budou určitě především tutoriály, kdy vám krok po kroku ukážeme jak dosáhnout určitého výsledku. Vše bude samozřejmě doplněno českým či slovenským komentářem…

Sdílení zkušeností

Sami nejsme profi filmaři či fotografové a natáčíme protože nás to baví. Někdy nám zabere mnoho hodin než přijdeme nějakému problému na kloub a právě proto nám přijde škoda se o své zkušenosti nepodělit. Samozřejmě budeme respektovat jakoukoliv konstruktivní kritiku a vaše připomínky či podněty budeme brát velmi vážně. Právě celá komunita lidí nadšených pro stejnou myšlenku pomůže posunout jednotlivce o kousek dál…
Pokud budete mít jakékoliv nápady na články, můžete k tomu využít diskuzní forum, napsat na některý z kontaktů nebo použít kontaktní formulář tamtéž. Pokud byste měli chuť spolupracovat a podílet se na webu, budeme jedině rádi!

Těšíme se na Vás!

Co nevidět už bude web v plném provozu, kromě článků budete moci kouknout na vybraná zajímavá videa přímo z vašich řad, pro úplné začátečníky bude sloužit rozcestník a diskutovat či ptát se můžete už nyní pod články i přímo v diskuzi. Věříme, že pro Vás web bude inspirací a budete se rádi vracet… těšíme se na Vás!

Za redakci VideoZrcadlovkou
Mike

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook