Základní osvětlení scény ve videu

Nedávno jsme tu od těchto autorů měli video ke článku o hloubce obrazu ve videu a nyní vydali další zajímavý kousek a to rovnou pro web Philipa Blooma. Tématem není nic jiného než osvětlování standartní portrétní scény s jednou osobou, zaměřené hlavně na video zrcadlovky. Obloukem se tedy vracíme obět ke hloubce videa, protože právě světla dokáží dělat velké divy s plastičností aktérů, posuďte sami…

Pokud se podíváme na běžné nasvícení místnosti, je jasně vidět, že popředí a pozadí příliš splývají a záběr je velmi plochý. V tomto případě autoři osvětlení nahradili několika typy světel přesně dle svých představ.

Hlavní světlo je umístěno šikmo zleva, tak aby zdůraznilo natáčenou osobu proti pozadí a vytvořilo prostorovější dojem. Protože je světlo příliš tvrdé, byl použit soft-box (difuzér) pro změkčení a rozptýlení světla, které je rovnoměrnější a nedělá tolik odlesků a ostrých stínů.

casino online title=“Normální světlo v místnosti“ src=“http://zrcadlovkou.cz/wp-content/uploads/2011/12/video_svetla_0.jpg“ alt=““ width=“540″ height=“304″ />

Nahoře můžete vidět normálně nasvícenou místnost ve které subjekt zaniká a záběr má malou hloubku. Dole naopak dramaticky a zajímavě nasvícené video.

Protože takto zaniká kontura hlavy a vlasy splývají s pozadím, shora je umístěno další světlo, tzv. hair light. To prokreslí ramena, obrys hlavy a dodá vlasům zajímavější vzhled.

Pro nasvícení pravé strany obličeje není použito klasického výplňového světla (fill light), bežně umístěného šikmo z druhé strany kamery (zprava), ale tvrdšího prostisvětla, které dodá krásný plastický a dramatičtější dojem a oddělí subjekt od pozadí.

Poslední věc, kterou se můžete či nemusíte (dle potřeby) zaobírat je pozadí. Pokud chcete dát vyniknout i prostředí, kde se osoba nachází, můžete nasvítit i to, zde byla použita tři světla rovnoměrně osvětlující nápis na stěně, který autoři do záběru chtěli dostat.

Další zajímavé tipy z oblasti osvětlení najdete třeba v Lightning Academy o které jsme psali v novinkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook